Kapelusze

System naprawy przyłączy polega na uszczelnieniu i wzmocnieniu włączenia przykanalika do kolektora. Do tego celu stosujemy materiały z zawartością maty szklanej, aż w 85% w 15% jest to filc przemysłowy. Mata szklana ma znaczące właściwości wzmacniające, a w połączeniu z żywicą krzemianowo-mineralną naprawa jest w 100% szczelna.  

System Drain LCR - Liner (Lateral Connection Repair) służy do naprawy i trwałego uszczelniania przyłączy na długości do 30cm w przykanalikach. Kształtka kapeluszowa LCR uszczelnia w głównym rurociągu połączenie obu rur jedynie za pomocą ronda, natomiast rękaw LCR jest wykonany w głównym rurociągu podobnie jak rękaw krótki. Po wprowadzeniu urządzenia pod przyłącze, następuje instalacja kształtki kapeluszowej poprzez system inwersji, jak w przypadku rękawa. Sygnał akustyczny informuje operatora o zakończeniu wprowadzania. Taka metoda umożliwia naprawy na łukach i w przypadku przesunięć rur.

Zastosowanie:

 • infiltracja wody gruntowej na wejściu do kolektora
 • uszczelnianie połączeń po renowacji rękawem, głównie rękawem z żywic poliestrowych (które posiadają skurcz)
 • naprawa spękanego połączenia
 • naprawa nieszczelnego złącza – długość kapelusza 30cm

CONS CONTROL SYSTEM

liczby mówią wszystko

0

lat w branży
bezwykopowej

0

km zainstalowanych
rękawów

0

szt położonych
packerów

0

km wykonanej
inpekcji TV

Aktualności

 • Nad morze
  Zaczynamy renowacje.

  30 sierpnia 2016

  Miło nam poinformować, że zaczeliśmy już przygotowania do realizacji projektu renowacji kanalizacji na terenie Ustronia Morskiego oraz Sianożęt. Łącznie renowacji zostanie poddane 2 323 mb kanalizacji.

 • Zakończenie kontraktu
  w Chełmie.

  06 kwietnia 2016

  W tym roku wykonaliśmy ostatnie zadanie w ramach Renowacji kanalizacji na terenie miasta Chełm w latach 2014-2016. W ramach właśnie tego przedsięwzięcia zainstalowaliśmy rękaw DN600 o długosci 212 mb w jednej instalacji.

 • Czyścimy i kamerujemy w Słubicach!

  02 lutego 2016

  Obecnie na terenie Słubic mieszkańcy tego miasta mogą zaobserwować pracę specjalistycznych pojazdów do czyszczenia i monitoringu kanalizacji sanitarnej . To znak , że wykonywane są prace przygotowawcze do jednej z największych inwestycji na terenie gminy realizowanej przez Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach.

 • Styren w żywicach poliestrowych

  21 czerwca 2014

  Styren jest istotnym elementem żywicy poliestrowej. Służy, jako czynnik sieciujący oraz rozpuszczalnik tak, aby móc ustalać właściwości asymilacyjne żywicy. Zasadniczo cały styren wchodzi w reakcję podczas utwardzania żywicy.

Zapytaj?