Naprawy miejscowe

To układanie, naprawa lub renowacja sieci infrastruktury podziemnej z założeniem ograniczenia czy wręcz eliminacji wykopów. Techniki bezwykopowe mogą ograniczyć dewastację środowiska naturalnego i znacznie zredukować koszty społeczne będąc jednocześnie ekonomiczną alternatywą dla wykopowych metod budowy, renowacji czy naprawy instalacji podziemnej. Zastosowanie odpowiednich technik renowacyjnych wymaga za każdym razem rzetelnej analizy ekonomicznej.


naprawy-miejscowe-02

Jeśli uszkodzona zostaje jedynie część kanału to w takim przypadku naprawy miejscowe pojedynczych uszkodzeń będą bardziej opłacalne niż renowacja kanału na całej jego długości. Można przyjąć zasadę, że stosowanie napraw miejscowych jest opłacalne ekonomicznie, gdy struktura kanału jest uszkodzona na mniej niż 25% jego długości. Do napraw miejscowych PACKER-em stosujemy najwyższej klasy żywice oraz maty szklane z atestem PZH do stosowania z wodą pitną.  Typowymi uszkodzeniami, przy których wykorzystuje się naprawę packerem są infiltracje wód gruntowych oraz eksfiltracje ścieków, pęknięcia, wystające uszczelnienie,  jak również penetracja korzeni. Technologia ta oparta jest o matę szklaną, która nasączona jest żywicą krzemianowo-mineralną. Dwu lub kilkuwarstwowa mata jest bardzo odporna chemicznie i posiada wysoki moduł sprężystości E i w polaczeniu z żywicą daje 100% szczelność naprawy.

naprawy-miejscowe-03

Metoda ta ma także zastosowanie na nowych sieciach kanalizacyjnych, gdzie podczas inspekcji odbiorowych kamera wykazała usterki np. wystające uszczelki, rozsunięte połączenia, nieszczelne złącza, pęknięcia z infiltracją wód gruntowych. Nasza metoda w bardzo szybki sposób uszczelni rurociąg i umożliwi odbiór przez inspektora całej inwestycji.
Niebagatelne znaczenie ma uniknięcie wszelkich robót ziemnych oraz minimalizacja czasu trwania remontu. Montaż wkładu odbywa się wyłącznie z wykorzystaniem studzienek rewizyjnych.

 

 

 

Zalety napraw miejscowych i liniowych:

naprawy-miejscowe-04
 • brak szczelin oraz wszelkich rys i nieszczelności
 • wysoka odporność na ścieranie
 • systemy bezskurczowe
 • niewielka grubość ścianki - minimalne zmniejszenie średnicy
 • wysoka wytrzymałość mechaniczna i chemiczna
 • możliwość stosowania do napraw kanalizacji ściekowej jak i przemysłowej
 • szybka instalacja - możliwość naprawy przy czynnej kanalizacji
 • możliwość naprawy sieci wodociągowej

CONS CONTROL SYSTEM

liczby mówią wszystko

0

lat w branży
bezwykopowej

0

km zainstalowanych
rękawów

0

szt położonych
packerów

0

km wykonanej
inpekcji TV

Aktualności

 • Nad morze
  Zaczynamy renowacje.

  30 sierpnia 2016

  Miło nam poinformować, że zaczeliśmy już przygotowania do realizacji projektu renowacji kanalizacji na terenie Ustronia Morskiego oraz Sianożęt. Łącznie renowacji zostanie poddane 2 323 mb kanalizacji.

 • Zakończenie kontraktu
  w Chełmie.

  06 kwietnia 2016

  W tym roku wykonaliśmy ostatnie zadanie w ramach Renowacji kanalizacji na terenie miasta Chełm w latach 2014-2016. W ramach właśnie tego przedsięwzięcia zainstalowaliśmy rękaw DN600 o długosci 212 mb w jednej instalacji.

 • Czyścimy i kamerujemy w Słubicach!

  02 lutego 2016

  Obecnie na terenie Słubic mieszkańcy tego miasta mogą zaobserwować pracę specjalistycznych pojazdów do czyszczenia i monitoringu kanalizacji sanitarnej . To znak , że wykonywane są prace przygotowawcze do jednej z największych inwestycji na terenie gminy realizowanej przez Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach.

 • Styren w żywicach poliestrowych

  21 czerwca 2014

  Styren jest istotnym elementem żywicy poliestrowej. Służy, jako czynnik sieciujący oraz rozpuszczalnik tak, aby móc ustalać właściwości asymilacyjne żywicy. Zasadniczo cały styren wchodzi w reakcję podczas utwardzania żywicy.

Zapytaj?