Technologia PROMIENI UV.

Renowacja kanalizacji metodą rękawów z maty szklanej nasączonych żywicami poliestrowymi utwardzanymi promieniami UV - to druga technologia jaką nasza firma wykonuję renowację liniowe. Od 2015 roku nasza baza sprzętowa powiększyła się o zestaw do napraw liniowych w/w metodą. Tak jak wcześniej wybraliśmy sprzęt firmy PROKASRO, jakość wykonania i doświadczenie tego niemieckiego sprzętu sprawiła że zaufaliśmy im ponownie.

Dzięki zestawieniu dużych i małych lamp do utwardzania mamy możliwość wykonywania renowacji w zakresie średnic od DN150 do DN2000. Dodatkowym atutem naszego sprzętu jest długość przewodu, dzięki któremu jednorazowy odcinek poddany renowacji może być o długości aż 210mb bez konieczności przekładania lamp.

Naszym pierwszym kontraktem w technologii rękawów utwardzanych promieniami UV to "Kontrakt nr 10 - Zaprojektowanie i wykonanie renowacji kanalizacji w miejscowości Lubsko" gdzie wykonaliśmy 2 238 mb renowacji w zakresie średnic od DN200 do DN800. Od tego momentu skrupulatnie zbieramy doświadczenie i "włożyliśmy" już kilkanaście kilometrów rękawów.

Sposób instalacji…

Tak jak w przypadku innych metod początkowe etapy renowacji nie ulegają zmianie - najpierw cały odcinek poddawany renowacji należy wyczyścić pod wysokim ciśnieniem specjalistycznym samochodem czyszczącym. Miejsca zalegającego betonu oraz wystających innych przeszkód należy usunąć przy pomocy robota frezującego.

Kolejnym etapem jest przeciągnięcie liny od wciągarki - która posłuży nam do wciągnięcia rękawa do kolektora. Następnie rękaw zostanie wypełniony powietrzem, aż osiągnie odpowiedni ciśnienie - te zależne jest od średnicy rękawa i zaleceń producenta. Po osiągnięciu ciśnienia do wewnątrz rękawa zostaną wprowadzone lampy, oczywiście one też są dostosowane do wielkości używanego linera. Po przeciągnięciu lamp i stwierdzeniu, że wewnętrzna powierzchnia wykładziny jest idealna przystępujemy do utwardzania. Tak jak ciśnienie, prędkość utwardzania jest zależna od średnicy, grubości oraz producenta rękawa. Ostatnim etapem jest otworzeniem rękawa w studniach oraz wykonanie inspekcji po renowacji.

Zalety renowacji…

W porównaniu do innych metod renowacji rękawy z maty szklanej nasączonej żywicą poliestrową dają bardzo dużą wytrzymałość przy stosunkowo niskiej grubości ścianki. Dla przykładu sztywność obwodowa na poziomie 2kN - ścianka rękawa filcowego musi mieć grubość minimum 6mm, dla metody utwardzania promieniami UV ścianka wynosi tylko 3mm. Wszystko to za sprawą krótkotrwałego modułu sprężystości, którego wartość jest na poziomie 16000.

CONS CONTROL SYSTEM

liczby mówią wszystko

0

lat w branży
bezwykopowej

0

km zainstalowanych
rękawów

0

szt położonych
packerów

0

km wykonanej
inpekcji TV

Aktualności

 • Nad morze
  Zaczynamy renowacje.

  30 sierpnia 2016

  Miło nam poinformować, że zaczeliśmy już przygotowania do realizacji projektu renowacji kanalizacji na terenie Ustronia Morskiego oraz Sianożęt. Łącznie renowacji zostanie poddane 2 323 mb kanalizacji.

 • Zakończenie kontraktu
  w Chełmie.

  06 kwietnia 2016

  W tym roku wykonaliśmy ostatnie zadanie w ramach Renowacji kanalizacji na terenie miasta Chełm w latach 2014-2016. W ramach właśnie tego przedsięwzięcia zainstalowaliśmy rękaw DN600 o długosci 212 mb w jednej instalacji.

 • Czyścimy i kamerujemy w Słubicach!

  02 lutego 2016

  Obecnie na terenie Słubic mieszkańcy tego miasta mogą zaobserwować pracę specjalistycznych pojazdów do czyszczenia i monitoringu kanalizacji sanitarnej . To znak , że wykonywane są prace przygotowawcze do jednej z największych inwestycji na terenie gminy realizowanej przez Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach.

 • Styren w żywicach poliestrowych

  21 czerwca 2014

  Styren jest istotnym elementem żywicy poliestrowej. Służy, jako czynnik sieciujący oraz rozpuszczalnik tak, aby móc ustalać właściwości asymilacyjne żywicy. Zasadniczo cały styren wchodzi w reakcję podczas utwardzania żywicy.

Zapytaj?