4WELL

To pierwsza technologia w Europie. Polega na renowacji studzienek kanalizacyjnych specjalną wykładziną nasączoną żywicą epoksydową.

Materiał składa się z filcu powleczonego PVC jak i maty szklanej od, wewnątrz która wzmacnia ścianki remontowanej studni.
Grubość materiału filcowego jak i maty dobierana jest indywidualnie do każdej studzienki, na podstawie stwierdzonych uszkodzeń i korozji.

Pierwszym etapem jest wyczyszczenie studzienki wysokim ciśnieniem, uzupełnienie ubytków jak i wycięcie stopni i wystających przyłączy.

Przed przystąpieniem do tworzenia nowej studni wykonujemy jej skanowanie, które w efekcie pokazuje nam pełną chmurę punktów 3D. Na tej podstawie możemy precyzyjnie uszyć nową studnię, która idealnie wpasuje się w istniejący obiekt.
Tak uszyta studnia, jest w pełni szczelna, posiada swoje dno, ślizgi oraz sklepienie.

Już na budowie materiał ten nasączamy żywicą epoksydową, a następnie instalujemy w studzience. Po wykonaniu kalibracji i upewnieniu się, że materiał przylega do każdej ze ścianek, wtłaczamy parę o temperaturze ponad 100 stopni C. Już po godzinie studnia posiada nową twardą powierzchnię.

Żywica epoksydowa daje nam tą pewność, że sklejamy się ze ścianką studni. Nadmiar jej jest wlany w każdą nieszczelność. Po utwardzeniu pozostaje nam wycięcie wlotów i wylotów w dnie, jak i ewentualnych przyłączy.

Tak wykonana renowacja, nie posiada żadnych połączeń, jest to monolit odporny na działanie siarkowodory.

Zapoznaj się z naszymi pozostałymi technologiami

SPRAWDŹ

AKTUALNOŚCI


Zobacz wszystkie aktualności