KAMERA SATELITARNA
To idealny sprzęt do inwentaryzacji przyłączy kanalizacyjnych, można ją wprowadzić do kanału zarówno od studni rewizyjnej jak i od kolektora głównego – sprawdza się idealnie w przypadku przyłączy wpiętych “na ostro”.
Nasza firma dysponuję systemem firmy IBAK za pomocą którego mamy możliwość wprowadzenie kamery satelitarnej do przyłącza od kolektora głównego. Dzięki temu możemy wykonać inwentaryzację każdego przyłączą niezależnie od tego czy istnieje studnia rewizyjna.
Dzięki sterowaniu głowicą, mamy możliwość obracania oka kamery tak, aby zobaczyć interesujące nas miejsce.
Dodatkowo głowica posiada “pałąk” u czoła, dzięki czemu kamera nie ma problemu w poruszaniu się po kolektorze złożonym z kolan 45o czy 90 o. System ten w pełni pozwala odzwierciedlić stan przyłącza kanalizacyjnego, a wysoka jakość obrazu powoduję, że nawet najmniejsze pęknięcia nie ujdą naszej uwadze.
Czyszczenie przyłączy
Przed wykonaniem inspekcji przyłącza, dobrze jest wyczyścić je tak aby zalegający w nich osad nie przeszkodził w wykonaniu prawidłowej inwentaryzacji.
System LISY daje nam taką możliwość – w miejsce przewodu kamery podpinamy węża ciśnieniowego połączonego z pojazdem do czyszczenia kanalizacji.
Końcówka węża to głowica służąca do czyszczenie kanalizacji za pomocą wysokiego ciśnienia. Tak wyczyszczony odcinek nie skryję żadnych tajemnic przed okiem kamery.
Kolejnym sposobem na wykonanie inspekcji przyłączy jest urządzenie RITA lub VIPER, które także posiadamy w swojej bazie sprzętowej.
Urządzenia te to wąż wysokociśnieniowy zakończony głowicą czyszczącą z zintegrowaną kamerą. To bardzo szybki sposób na wykonanie inspekcji wraz z czyszczeniem przyłącza. Głowica posiada także dyszę kierunkową, która umożliwia skręcanie kamery w odnogi boczne. Wszystko to od strony kolektora głównego. Urządzenia oczywiście mają możliwość bezpośredniego nagrywania na USB oraz wyświetlania ważnych informacji dla identyfikacji diagnozowanego przyłącza.
AKTUALNOŚCI
12 września 2024
Lubuskie Forum Wodociągowe – kamera 360 stopni
Meldujemy się na Lubuskim Forum Wodociągowym,…